Kategorie

Newsletter

 • KONTAKT Z NAMI

  Edutop
  Marynarska 44a/3
  91-803 Łódź
  email: biuro@edutop.pl
  faks: 46 838 39 40
  tel komórkowy: 603 927 527

Dygestoria

Dygestoria

Dygestoria są to pomoce edukacyjne wyposażone w wyciąg odprowadzający szkodliwe opary poza laboratorium. W naszej ofercie znajdują się głównie dygestoria wykorzystywane na lekcjach chemii oraz fizyki. Wyciąg chemiczny służy do prowadzenia prac laboratoryjnych z substancjami chemicznymi stałymi, ciekłymi i gazowymi. Zadaniem dygestorium jest ochrona osób, które przeprowadzają doświadczenia lub prace badawcze w komorze, przed uwalniającymi się w niej substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Mają one na celu zapobieganie wydobywaniu się do pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia toksycznych oparów, gazów i pyłów. Ciągły system wentylacji odprowadzający opary na zewnątrz klasy, zbiera i usuwa szkodliwe substancje.

Normy europejskie wymagają aby tego typu pomoce dydaktyczne były wyposażone w czujnik kontroli przepływu powietrza oraz blokadę podnoszenia okna. Wszystkie oferowane przez nas dygestoria spełniają te oraz szereg innych wymagań bezpieczeństwa.

W naszej ofercie znajduje się Dygestorium do pracowni fizyko - chemicznej PRO-II. Ta pomoc edukacyjna przeznaczona jest do realizacji podstawowych doświadczeń z przedmiotu fizyka - chemia w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Nauczyciel dokonuje prezentacji ćwiczenia przebywając z uczniami w pracowni. Uczniowie obserwują z boku dygestorium lub bezpośrednio za wykładowcą. Dygestorium składa się z dwóch części, górnej - komory manipulacyjnej, która oszklona jest hartowanymi szybami oraz wyłożona płytkami ceramicznymi do wysokości sufitu. Komora wyposażona jest w zlew, baterie, dolny szyber instalacji wyciągowej, zawór gazowy – oraz dolnej - szafki dwudrzwiowej z zamontowanym syfonem i regulatorem instalacji wyciągowej. W komorze górnej zamocowana jest okiennica, którą można przesuwać i podnosić za pomocą systemu "Fennel". Pozwala ona ustawiać okiennice w dowolnym położeniu. Wyodrębnioną część wyciągu do montażu przy otworze kominowym stanowi wentylator z płytą montażową. Fragment instalacji wyciągowej, narażony na bezpośrednie działanie oparów szkodliwych, jest wykonany z kształtek i kanałów kwasoodpornych. Całość wykonana jest na nośniku z laminatu. Dostępna jest również wersja wzbogacona, w której fragment instalacji wyciągowej narażonej na bezpośrednie działanie oparów szkodliwych jest wykonana z kształtek i kanałów kwasoodpornych.

Dygestorium PRO-III w wersji podstawowej z nadstawką oświetleniową to pomoc dydaktyczna, która prócz standardowego wyposażenia dygestorium posiada również nadstawkę oświetleniową. Jest ona oddzielona jest od górnej części dygestorium szybą, która stanowi barierę między halogenem a górną częścią digestorium. Zapewnia to bezpieczne doświetlenie części roboczej digestorium. Nadstawka wyposażona jest w halogeny i wykonana z płyty laminowanej. Dygestorium to bardzo przydatna pomoc edukacyjna dzięki której można realizować wiele różnorodnych doświadczeń z chemii i fizyki. Nauczyciel dokonuje prezentacji ćwiczenia przebywając z uczniami w pracowni. Uczniowie obserwują z boku dygestorium lub bezpośrednio za wykładowcą.

Dzięki tym pomocom dydaktycznym zarówno nauczyciele jak i uczniowie będą bezpieczni podczas wykonywania doświadczeń na lekcjach chemii i fizyki. Dygestoria w łatwy i prosty sposób zapewniają bezpieczeństwo na lekcjach, ale też pozwalają na sprawne przeprowadzanie eksperymentów. Pozwoli to lepiej zrozumieć dzieciom omawiane na zajęciach zagadnienia, a także obserwować ciekawe i niekiedy bardzo spektakularne reakcje chemiczne.